Cart

Karkasiniai pastatai

Daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių mediniai karkasiniai pastatai sudaro ne tik didesnę dalį individualios gyvenamosios statybos, bet ir sėkmingai eksploatuojami ištisus dešimtmečius. 

Karkasiniai pastatai Lietuvoje po truputį populiarėja, ne tik dėl pigesnės statybos, bet ir dėl kitų priežasčių.  

Pagrindiniai motyvai, skatinantys rinktis karkasinę statybą

1. Atsisakydami sunkių ir masyvių sienų iš inertinių medžiagų (mūro, betono ir kt.) sukuriame ekologiškai sveikesnę gyvenimo aplinką, o šlapius tinkavimo procesus keisdami sauso tinko plokštėmis - greitiname statybos eigą. 

2. Lengvos atitvaros, nesugerdamos šilumos energijos iš patalpų oro, leidžia laisvai reguliuoti pastato vidaus temperatūros režimą. Dienos metu sumažinus tiekiamos šilumos kiekį, vakare per trumpą laiką pasiekiama pageidaujama patalpų oro temperatūra. 

3. Karkasiniai pastatai daug greičiau ir pigiau pertvarkomi lengvai keičiant patalpų vidaus planavimą.

Karkasinė statyba susiformavo kaip pigus, patogus ir paprastas statybos būdas. Tačiau pigesnė negu tam tikra nustatyta riba ji negali tapti, nes čia ypač svarbi medžiagų kokybė ir darbo kultūra.    

Yra keli konstrukciniai reikalavimai, kurių negalima pažeisti. Mediena turi būti išdžiovinta ir impregnuota tiek, kiek reikalaujama, nes kitaip ji pradės suktis ir geriausiu atveju sugadins visą apdailą, pastačius karkasą rekomenduojama bent metus laiko palaukti, kad mediena atsistotų į savo vietas ir galutinai išdžiūtų. Šilumos, garo ir vėjo izoliacijos turi būti įrengtos nepriekaištingai, kitaip lengvos skydinės dangos bus išpūstos, nebus jokios garso izoliacijos arba paprasčiausiai bus šalta. Būtina įrengti gerą ventiliaciją, kitaip mikroklimatas bus panašus į tą, koks būtų gyvenant užrištame polietileniniame maišelyje. 

Realybėje statybos būdai dažnai susipina. Laikanti konstrukcija gali būti mūrinė arba dujų silikato, perdanga gelžbetoninė, o apdaila ir apšiltinimas pasiskolinti iš karkaso. Todėl karkasinio namo sąvokai paprastai suteikiama daugiau taupaus, racionalaus, skoningo ir protingo namo reikšmė.    

Taip pat gaminame ir kitus karkasinius pastatus tokius, kaip verandos, malkinės, lauko tualetai, šunų voljerai, šunų būdos, visi kiti  gaminiai iš natūralaus impregnuoto medžio.

Pirmadienis, 05 Rugsėjis 2016