Cart

Medinės terasos

Medinės terasos, kaip savarankiško architektūrinio ir statybos elemento, vaidmuo iškilo paplitus kotedžų statybai. Terasa suteikė galimybę praplėsti namo teritoriją, sujungdama gyvenamąją erdvę ir supantį kraštovaizdį. Tačiau terasa gali būti ne tik namo tęsiniu, bet ir stovėti tarsi atskira poilsio sala.   

Terasa jau seniai nebėra prabangos dalykas. Kiekvienas, turintis sodo sklypą ar nuosavą namą, gali įsirengti savo rojaus kampelį. Mūsų šalyje terasos populiarėja vis labiau. Tai puiki vieta ryte arba vakare pasimėgauti arbatos ar kavos ritualais, linksmiems susibūrimams su draugais. Tai vieta, kur galima tiesiog sėdėti tyloje, paskendus apmąstymuose.  

Terasų įrengimas neribojamas griežtais standartais ir kanonais, galutinis rezultatas priklauso tik nuo vaizduotės, savų prioritetų ir, žinoma, finansinių galimybių. Jei vientisą ir stilingą terasą patiems susiprojektuoti sunku, tuomet į pagalbą galima pasikviesti patyrusius specialistus – dizainerius, architektus.    

Planas

Planas taip pat gali būti skirtingas ir įvairus – pagal skonį ir poreikius. Terasos gali būti apvalios, stačiakampio, kvadrato ar netaisyklingos formos. Statant svarbu atsižvelgti į reljefo savybes. Ant lygaus paviršiaus terasą galima statyti žemės lygyje, o jei terasa bus išsidėsčiusi ant šlaito, patartina pastatyti nedidelę platformą, kuri padėtų pagerinti matomumą ir išorinį vaizdą. „Kai sklypas pakankamo ploto, terasos dažnai projektuojamos gerokai didesnės. Jos ne tik išplečia valgomąjį arba svetainę, bet ir prideda namui virtualų kambarį su visais reikiamais baldais.    

Taip sukuriamos tankiau apstatytos lauko svetainės, valgomieji arba erdvios poilsio zonos, pavyzdžiui, su šezlongais ir mažais baseinais ar lauko židiniu. Terasų gali būti ir kelios, jos gali tapti namą su pirtimi ar kitomis pastato priklausinius jungiančiomis jaukiomis erdvėmis. O jei greta namo laisvos vietos yra mažiau, terasa bus be baldų ar su mažesnių jų skaičiumi, pavyzdžiui, su šezlongu ar supamąja kėde, tačiau ji vis tiek praplės pirmo aukšto erdves, tapdama tarsi plačiu balkonu ant žemės ir kartu svetainės grindų tęsiniu.    

Pagrindinis balkonus nuo terasų skiriantis bruožas – ne dydis, bet tai, kad jie yra aukščiau žemės. Kaip ir mažesnės terasos, prancūziški balkonai, kuriems būdingas labai mažas paviršiaus plotas, sukuria betarpišką ryšį su kambarį supančia išorine aplinka. Riboto ploto sklype visuomet galima įrengti terasą ant sutapdintojo stogo“.    

Kaip vidaus erdvių plėtinys balkonai ir terasos aktualesnės šviesiu dienos metu, tačiau vakarop, kai regimumas mažėja, šios zonos įgauna kitokio savitumo. Pasitelkus apšvietimą keičiamas erdvės siluetas, kuriama nauja, savita nuotaika. Tolygų apšvietimą galima išgauti suprojektavus įvairių tipų stacionarius šviestuvus, o akcentinį sukurti naudojant įprastinį kambario toršerą, išnešamą į lauką, arba šviestuvus, sumontuotus į grindų plokštumą. Jei terasa yra atvira – neuždengta stogu, kurio pakalos plokštumoje būtų galima įrengti šviestuvus, tolygiai sklindantį apšvietimą galima sukurti ant fasado įrengiant sieninį apšvietimą.    

Įrengimas 

Nusprendus, kokios terasos norima, klojami pamatai, padaroma reikalinga konstrukcija, kuri išbetonuojama, o ant paruošto paviršiaus jau klojamos pasirinktos apdailos medžiagos. Lengva medinė konstrukcija reikalinga norint terasą iškelti į aukštį metrą ar daugiau. Įrengus atramines sienutes, paviršiaus plokštumą šiek tiek aukščiau grunto galima pakelti pačiu gruntu arba naudoti polinius pamatus. Plokštuma kaip ir kambario grindys turi būti lygi ir tvirta. Skirtingai nei terasos, balkono konstrukcijas daugiau lemia architektūrinė statinio idėja. Balkoną galima įrengti kaip konsolę ar ant konsolinių laikiklių, ant gruntą siekiančių kolonų, pakabinti.     

Labiausiai paplitusi terasų statybinė medžiaga yra medis, nes jis praktiškas, estetiškas, natūralus. Mūsų oro sąlygomis ypač tinka maumedis, tačiau spygliuočių mediena pigesnė, taip pat dar naudojame drebulės mediena kuri pati savyje turi antiseptinių savybių. 

Pirmadienis, 05 Rugsėjis 2016