Cart

Pavėsinės

Pavėsinė, kaip atskiras statinys paprastai pastatoma jaukiausioje kiemo vietoje, su gražiu atsiveriančiu iš pavėsinės vaizdu. Pavėsines vietą sklype lemia sklypo dydis, jo forma ir kitų objektų tarpusavio išdėstymas. Pavėsinės dydį dažnai apsprendžia jos funkcija – t.y. kokiu tikslu ji bus naudojama. Asmeniniams poreikiams skirta pavėsinė paprastai būna mažesnė, nei visuomeniniams poreikiams. Jei tik galimybės leidžia, rekomenduojama rinktis truputį didesnę pavėsinę, nei kad manote kokios Jums reikia.

Pavėsinei įsigyti svarbiausios sąlygos yra turėti norą, finansines galimybes ir vietą kur pastatyti. Ir nereikia jaudintis kad nežinot kažkokių techninių detalių, kokios formos, kokių medžiagų ir pan. Visa tai savaime išsiaiškiname darbų aptarimo eigos metu.

Pavėsines klasifikuoti galima pagal daug kriterijų, tačiau yra keletas bendriausių. Pagal vyraujančias konstrukcijos medžiagas iš ko gaminamos- pavėsinės iš medžio (pjautinės medienos, tekintų rąstų, šakų), metalo ( geležis, aliuminis), plastikinės ir kt. Galimas ir mišrus variantas.

Pagal uždarumą pavėsinės gali būti uždaros, atviros, pusiau atviros, uždaromos. Pavėsinės uždarumo laipsnį geriau yra parinkti kiekvienu atskiru atveju, pritaikant prie vietovės ir poreikių ypatumų: ar nuo saulės, ar nuo vėjo ir kaimynų reikės sienelių.

Pavėsinės pagal pagrindo formą- stačiakampės, kvadratinės, šešiakampės, aštuonkampės, apvalios, L formos ir kitokios. Šiuo metu išpopuliarėjusios šešiakampės ir aštuonkampės pavėsinių formos. Tokios pavėsinės turi  stalą vidury ir aplinkui pasienias  pritvirtinti arba atskiri  suolai. Tai yra labiau šeimos poreikiams pritaikytos pavėsinės, su apribota galimybe universaliau išnaudoti esamą erdvę.

Pavėsinės pagal stogo formą- vienašlaičiu stogu, dvišlaičiu, daugiašlaičiu stogu ir kt.

Pagal grindų dangą- su medinėm grindim, trinkelės akmenimis ar išvis su natūraliu gruntu.

Ir dar daug įvairių klasifikavimo kriterijų

Svarbiausia pavėsinėje yra stogo danga nes pavėsinėje turi būti vėsu ji turi atitikti savo pavadinimą

Nei metalinis skardinis nei šiferinis nei plastikinis stogas tokios vėsos nesuteikia kaip skiedrinis medžio stogas nes medis neįkaista jis neakumuliuoja šilumos todėl ir į pavėsinės vidų jos neperduoda. Ne ką mažiau svarbu ir stogo forma stogo šlaitai turi būti užleisti kuo daugiau žemyn, kad kuo mažiau patektų saulės kaitros. Per ilgametę pavėsinių gamybos patirti įsitikinome jog tik skiedrinis stogas geriausiai tinka pavėsiniai tai galite išbandyti ir patys karštą vasaros dieną priglaudę ranką prie skardos ir prie medžio.

Ketvirtadienis, 08 Rugsėjis 2016